Toki den Uyarı! Sakın Dolandırılmayın!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı konut dolandırıcılığı ile ilgili uyarıda bulundu. TOKİ’den yapılan açıklamada, “Başvurunuzun ardından kurada öncelik sağlanacağı ve bunun için para talep edildiği yönünde dolandırıcılık girişiminde bulunulduğu şikayetleri gelmektedir. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için, idaremizin internet sayfası çağrı merkezi ve yetkili bankalar dışında kimseye itibar etmemeleri gerekmektedir.” ifadeleri kullanıldı.

TOKİ’den yapılan açıklama şu şekilde:

Son günlerde konuta erişmekte zorlanan dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapan idaremizin ismi kullanılarak sahtekarlık ve dolandırıcılık girişiminde bulunulduğu tespit edilmiştir.

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi olan 250 bin Sosyal Konut Projemiz kapsamında ‘Başvurunuzun ardından kurada öncelik sağlanacağı ve bunun için para talep edildiği’ yönünde dolandırıcılık girişiminde bulunulduğu şikayetleri gelmektedir.

Öncelikle belirtmek isteriz ki; İdaremiz tarafından satışa sunulan konutların başvuru toplama, sözleşme imzalama, devir, teslim, tapu vb. işlemlerinin tamamı T. Halk Bankası ve T.C. Ziraat Bankası’nın yetkili şubeleri aracılığı ile yapılmakta başka bir banka şubesi ve/veya şahıs hesapları üzerinden işlem yapılmamaktadır.

patnos-bahadir-emlak

Compare listings

Karşılaştırmak